Łączenie płytki ZELLIGE I BEJMAT

KROK 1: Zagruntuj ścianę dla lepszej przyczepności.

KROK 2: Jako, że marokańskie płytki cementowe Zellige są robione ręcznie, muszą być łączone/mieszane z różnych opakowań, aby zapewnić wspaniałe połączenie kolorystyczne. Pudełka mogą różnić się kolorystycznie!

KROK 3: Zanurz płytkę marokańską Zellige w wiaderku z wodą na 30-60 sekund, a następnie włóż mokra płytkę do pustego wiaderka, aby ociekła, po czym może zostać przyklejona.

KROK 4: Nałóż klej przy pomocy grzebienia do kleju 6-8 mm zarówno na ścianę jak i na spód płytki.

KROK 5: Przyłóż płytkę do ściany nie dociskając jej zbytnio, najlepiej w różnej ilości płytek 5x5. Mogą one być układane bez użycia fugi (na sucho).

KROK 6: Użyj małej drewnianej deseczki około 15x40 cm z przymocowanym innym kawałkiem drewna jako uchwyt (możesz zrobić to sam!), aby równomiernie docisnąć płytki w trakcie klejenia. Różnice w grubości płytek marokańskich wyrównują się na kleju nie pozostawiając żadnych ostrych krawędzi. W razie potrzeby “wyrównaj” wszelkie wystające płytki ręcznie, tak aby były w odpowiedniej pozycji.

KROK 7: Marokańskie płytki mogą być przycinane piłą do płytek z tarczą chłodzoną wodą i szlifierką kątową z diamentowym ostrzem. W każdym opakowaniu znajdują się brzydsze płytki - użyj ich jako docinek - w ten sposób zminimalizujesz straty.

KROK 8: Gdy klej jest suchy, zazwyczaj po 1 dniu, marokańskie płytki Zelliege mogą być fugowane. Nawet jeśli są przyklejane bez użycia fug, muszą zostać fugowane, aby zapewnić powierzchni wodoszczelność. Najlepiej użyć do tego fugi elastycznej (która zmieszana jest z wodą). Najlepiej, aby fuga była niemal płynna (lepka). Aplikuj ją za pomocą łopatki do zapraw. Dla najlepszych efektów fuga powinna być aplikowana na skos w stosunku do ułożenia płytek.

KROK 9: Gdy tylko fuga zaczyna wysychać (średnio po 30 minutach) usuń jej nadmiar suchą ściereczką.

KROK 10: Marokańskie płytki Zellige mogą być czyszczone wszelkiego rodzaju mydłami i detergentami, w przeciwieństwie do płytek cementowych (te mogą być czyszczone tylko detergentami niezawierającymi kwasów). Po ułożeniu płytek i fugowaniu wodoodporną fugą marokańskie płytki Zellige są wodoodporne.

ADNOTACJE:

  • pracuj w czystym i dobrze przewietrzonym pomieszczeniu,

  • najlepiej mieszać ze sobą płytki z różnych opakowań,

  • namaczaj płytki Zellige w wodzie (przez 1 minutę) -  to zapewni lepszą przyczepność,

  • umieszczaj płytki jak najbliżej siebie, przestrzenie i niedoskonałości jakie powstaną zostaną zafugowane,

  • płytki Zellige mogą posiadać wgłębienia, które nie są glazurowane. To normalne, obszary te powinny zostać również zafugowane.

  • płytki Zellige nie nadają się do stosowania na zewnątrz w klimacie o minusowych temperaturach,

  • jeżeli nie jesteś przekonany co do właściwej pielęgnacji lub masz pytania skontaktuj się z naszym biurem obsługi. Doradzimy ci najlepszy możliwy sposób, abyś uzyskał wspaniałe rezultaty.


Zobacz nasze płytki ZELLIGE  lub BEJMAT