Informacje o produkcie

Płytki cementowe, kafle o orientalnym marokańskim wzorze, są idealnym pomysłem na unikalne i oryginalne wykończenie podłogi w Twoim domu, a także poza nim.
Dzięki dużej wytrzymałości, mogą być stosowane na podłogi w różnych rodzajach wnętrz. 

  

Marokańskie płytki podłogowe to idealne rozwiązanie dla osób lubiących dobry i orientalny styl. Płytki i kafle są produkowane od lat według starej receptury.


Projektowanie

Dla każdego nowego wzoru, wytwarza się ręcznie nową, miedzianą formę. Pasuje ona idealnie do ramki,która z kolei znajduje się w górnej części prasy hydraulicznej. Ramka nie tylko określa rozmiar, ale również jakoś górnej warstwy cementowej płytki. Pigment zostaje wlany do ramki, kolor po kolorze, dokładnie, zgodnie z pożądanym wzorem. Składa się głownie z pyłu marmurowego, drobnego, białego cementu, pigmentów organicznych i innych minerałów.

Kolor

Gdy ramka zostanie już w specjalny sposób usunięta , spryskuje się warstwę koloru mieszanka bardzo drobnego piaski i cementu (pierwsza widoczna powłoka). Gwarantuje to doskonałe wchłanianie nadmiernej wilgoci.

Tak płasko jak tylko możliwe

Trzeci etap procesu to precyzyjne wypełnienie ramki gęstszą mieszanką piasku i cementu, która zostaje dokładnie wygładzona

Bez powietrza

Następnie ramka zostaje całkowicie uszczelniona, a płytka sprasowana przy użyciu prasy hydraulicznej.

Staranna kontrola

Po procesie sprasowania, ramka i uszczelniacz zostaną usunięte, a płytka jest dokładnie kontrolowana pod kątem pożądanej jakości i wzoru. Następnie płytki umieszcza się w wodnej kąpieli na 24 godziny, aby je utwardzić. Na koniec przechowywane są na suchych stojakach przez 7 dni, dla ostatecznego utwardzenia.
orologi replica